Dag99/9nov. Palas de Rei-Ribadiso da Baixo (A Coruña) 25, 9km.

Palas de Rei-San Xulian-Pontecampaña-Casanova-Leboreiro-Furelos-Melide-Parabispo-Boente-Castañeda-Rida-Ribadiso da Baixo.
Bij het begin van de dag worden de laatste enclaves blauw al snel overmeesterd door de grote overmacht aan grijze lucht. Het is een bosrijk gebied dooraderd met tal van riviertjes waar we doorlopen, afgelost met piepkleine dorpjes waar de talrijke “hórreos” als schildwachten in de tuinen staan. Aan kilometerpaal 56, 5km, net in een nieuwe en tevens laatste provincie ,A Coruña, hebben we een bijzondere ontmoeting met drie vrijwilligers die de gele compostelapijlen verzorgen. Ik mocht de schelp terug een fris geel kleurtje geven. Even later is het aan Patrick om een pijl op een gevel te vernieuwen. Ik moet jullie natuurlijk niet vertellen dat er talrijke unieke foto’s zijn genomen. Wat later komen we de eerste grote ranke eucalyptus bomen tegen met hun grijsgroene bladeren en de aquarel groen-bruine gladde stam versierd met de, als serpentines, omgekrulde bruine afgepelde boomschors. Tegen het einde van de wandeling is het miezerige weer toch eventjes overgegaan tot pijpenstelen regenen. Onze sokken kunnen we nu drogen in een private alberke ” Los Caminantes” ( de pelgrimstappers) in Ribadiso da Baixo. Tot het volgend verslag. Groetjes van Patrick, Magda en Joan.

image

Foto : een duplex hórreo met tv-kamer voor de voetbal.

image

Foto : en plezant dat we dat vinden.

image

Foto : ook Patrick geniet ervan.

image

Foto : de drie Compostela schilders.

image

Foto : eucalyptus bossen

2 gedachten over “Dag99/9nov. Palas de Rei-Ribadiso da Baixo (A Coruña) 25, 9km.

  1. johnny en Carine

    De laatste km komen er aan, een prachtige prestatie en een tocht om nooit te vergeten. We doen er ons hoedje voor af en geniet nog van de laatste dagen van deze prachtige ervaring!!!
    John & Karin

  2. Evelien De Saegher

    Ik zie dat jullie goed kunnen schilderen. Geoefende schilders kunnen we goed gebruiken in ons huisje. 🙂 Alleen zal het wel een ander kleurtje dan geel zijn. 🙂
    Geniet nog van de laatste momenten. Hopelijk met wat zonnestralen.

    Groetjes
    Hans, William en Evelien

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *