Via Francigena

Men schrijve het jaar 990. Prelaat (geestelijke) Sigeric gaat voor zijn benoeming tot aartsbisschop naar Rome om daar het “pallium” (mantel) te gaan halen. In die tijd behoorde Engeland tot de Rooms-Katholieke kerk. Hendrik VIII kreeg het echter, door huwelijksproblemen, aan de stok met de Paus, dus zorgde hij in 1534 voor de eerste Brexit. Sindsdien heeft men de Anglicaanse Kerk. Maar we dwalen af. Het is op de terugweg dat onze vriend Sigeric zijn reisweg opgetekend heeft. De Via Francigena (de weg uit Frankrijk). Patrick had het idee opgevat, naar aanleiding natuurlijk van onze vorige pelgrimstocht, om ook deze “weg” te bewandelen. En zo geschiede, weliswaar met een jaartje vertraging vanwege de 65 jarige jubilee van ons Ma en Pa in 2015, dat we maandag 1 augustus voor 3 maanden ribedebi zijn. De tocht is ongeveer 2200 km lang en komen door Engeland, Frankrijk, Zwitserland en Italië en ook in deze volgorde. Ik ga jullie nu nog niet verklappen welke historische, en prachtige steden en streken we gaan aandoen, maar ik kan jullie wel verzekeren, het zal de moeite zijn. Dag na dag ga ik jullie natuurlijk weer op de hoogte houden van ons reilen en zeilen op de blog: pelgrims.desaegher.org

Groetjes van ,voorlopig nog,* Patrick en Joan

*wordt duidelijk in de volgende editie op 1/8/2016.

13 gedachten over “Via Francigena

  1. Van Mechelen Kristine

    Dag Joan en Patrick
    Via deze weg willen we jullie SUPER VEEL SUCCES wensen!!
    We zijn benieuwd naar de spannende verhalen!

    Groetjes
    Michael en Kristine

  2. Gerda en Koen

    Ook van ons veel aangename stapdagen toegewenst voor Joan en Patrick en uiteraard ook veel succes voor Christiane die hen ‘op de voet’ zal volgen tot in Dover!!!

  3. Santens

    Het begint te korten. Een lichte extra spanning voor de start? Dat hoort erbij.
    Wij wensen jullie veel succes en voorspoed tijdens jullie tocht. Als we je van dienst kunnen zijn zullen wij dat indien mogelijk graag doen.

    SUCCES!!!

    Lambert & Martine

  4. De Saegher Marjan

    Hallo Papa en Nonkel Joan

    Wij wensen jullie heel veel succes met het nieuwe avontuur.
    En we kijken al uit naar de dagelijkse verhalen!

    Groetjes!
    x
    Marjan, Bjorn, Dylan, Lynn en Yelena

  5. Roger Van Passel

    Vandaag de grote start van de pelgrimstocht naar Rome!
    Heel veel succes aan alle stappers. Hopelijk is de zon van de partij om jullie te begeleiden in dit grote avontuur.
    We kijken al uit naar jullie dagelijks verslag.

    Groetjes
    Roger en Marie-Jeanne

  6. Katrien

    Gelukkige verjaardag papa!! Hopelijk een goede nachtrust achter de rug voor een flinke tocht vandaag? Ik alvast wel, de boer zijn boontjes waren op! Geniet ervan vandaag! Xxx Kim, Katrien , Elisa en Liam

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *